SDI90B-24-UW-P6R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDI90B-24-UW-P6R is not available
SDI90B-24-UW-P6R
DigiKey Part Number
179-SDI90B-24-UW-P6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI90B-24-UW-P6R
Description
AC-DC, 24 VDC, 3.75 A, SW, C14 D
Detailed Description
24V 90 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
210mW
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.26" L x 2.11" W x 1.30" H (133.5mm x 53.5mm x 33.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, PSE, UKCA
Current - Output (Max)
3.75A
Standard Number
Power (Watts)
90 W