PYBJ10-Q24-S5-OM is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 2A 9V - 36V Input
PYBJ10-Q24-S5-OM
DigiKey Part Number
179-PYBJ10-Q24-S5-OM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYBJ10-Q24-S5-OM
Description
DC DC CONVERTER 5V 10W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PYBJ10-Q24-S5-OM Models
Category
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
84%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SMD Module
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
1.54" L x 0.82" W x 0.25" H (39.2mm x 20.8mm x 6.3mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Current - Output (Max)
2A
Base Product Number
Power (Watts)
10 W