PYBJ10-Q24-S5-OD is out of stock and backorders are currently unavailable.
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 2A 9V - 36V Input
PYBJ10-Q24-S5-OD
DigiKey Part Number
179-PYBJ10-Q24-S5-OD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYBJ10-Q24-S5-OD
Description
DC DC CONVERTER 5V 10W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PYBJ10-Q24-S5-OD Models
Category
Voltage - Isolation
1.5 kV
Mfr
Series
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
84%
Type
Isolated Module
Mounting Type
Through Hole
Number of Outputs
1
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
1.54" L x 0.82" W x 0.24" H (39.2mm x 20.8mm x 6.1mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Approval Agency
CB Scheme, IEC, UL
Voltage - Output 1
Standard Number
Current - Output (Max)
2A
Base Product Number
Power (Watts)
10 W