PYBJ10-Q24-S15-M
DigiKey Part Number
179-PYBJ10-Q24-S15-M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYBJ10-Q24-S15-M
Description
DC DC CONVERTER 15V 10W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 667mA 9V - 36V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PYBJ10-Q24-S15-M Models
Category
Voltage - Isolation
1.5 kV
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Part Status
Not For New Designs
Efficiency
88%
Type
Isolated Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
6-SMD Module
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
1.59" L x 0.87" W x 0.28" H (40.2mm x 22.0mm x 7.0mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Approval Agency
CB Scheme, IEC, UL
Voltage - Output 1
Standard Number
Current - Output (Max)
667mA
Base Product Number
Power (Watts)
10 W