PYBE30-Q24-D5H
DigiKey Part Number
179-PYBE30-Q24-D5H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYBE30-Q24-D5H
Description
DC-DC ISOLATED, 30 W, 9~36 VDC I
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V -5V 3A, 3A 9V - 36V Input
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tube
Features
Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
86%
Number of Outputs
2
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
9V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
2.02" L x 1.03" W x 0.65" H (51.4mm x 26.2mm x 16.5mm)
Voltage - Output 1
Approval Agency
cURus
Voltage - Output 2
-5V
Standard Number
60950-1; 62368-1
Current - Output (Max)
3A, 3A