PSK-30D-15-DIN
DigiKey Part Number
179-PSK-30D-15-DIN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSK-30D-15-DIN
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 30W
Customer Reference
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 15V 2A
Category
Voltage - Output 1
15V
Manufacturer
Bel Power Solutions
Current - Output (Max)
2A
Series
Power (Watts)
30W
Packaging
Tray
Voltage - Isolation
4.2 kV
Part Status
Not For New Designs
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Input Type
AC or DC
Efficiency
90%
Number of Outputs
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
AC Voltage - Input
85 ~ 305 VAC
Size / Dimension
3.78" L x 2.13" W x 1.46" H (96.1mm x 54.0mm x 37.1mm)
DC Voltage - Input (Min)
100V
Approval Agency
CE, cURus, UKCA
DC Voltage - Input (Max)
430V