0ZTJ0010FF2E
DigiKey Part Number
5923-0ZTJ0010FF2ETR-ND - Tape & Reel (TR)
5923-0ZTJ0010FF2ECT-ND - Cut Tape (CT)
5923-0ZTJ0010FF2EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0ZTJ0010FF2E
Description
PTC RESET FUSE 30V 100MA 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 100 mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0ZTJ0010FF2E Models
Category
Resistance - Initial (Ri) (Min)
1.1 Ohms
Manufacturer
Bel Fuse Inc.
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
10 Ohms
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Type
Polymeric
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Max
30V
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave
Current - Hold (Ih) (Max)
100 mA
Size / Dimension
0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
Current - Trip (It)
350 mA
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Max
10 A