WLS28-2XW430DSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2XW430DSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2XW430DSQ
Description
WORK LIGHT STRIP 430MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 16.93" (430.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS28-2XW430DSQ Models
Category
Features
Dimmable, High/Low/Off Switching
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Ingress Protection
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
1200lm
Lens Type
Flat, Diffused
Length
16.93" (430.0mm)
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC