WLS28-2XW285DXMQ
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2XW285DXMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2XW285DXMQ
Description
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; MOTION
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS28-2XW285DXMQ Models
Category
Features
Cascadable, Motion Detection
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Luminous Flux
800lm
Lens Type
Flat, Diffused
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC