WLS28-2XW1130XQ
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2XW1130XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2XW1130XQ
Description
WORK LIGHT STRIP 1130MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Clear
EDA/CAD Models
WLS28-2XW1130XQ Models
Category
Features
Cascadable
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Luminous Flux
3200lm
Lens Type
Flat, Clear
Length
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC