WLS27XWR-430DSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWR-430DSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWR-430DSQ
Description
WLS27 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, White 16.93" (430.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Red, White
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
165lm Red, 975lm White
Lens Type
Flat, Diffused
Length
16.93" (430.0mm)