WLS15CWR1200DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15CWR1200DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15CWR1200DSQP
Description
DUAL COLOR LIGHT STRIP 920MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Red, White 47.24" (1200.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15CWR1200DSQP Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Cascadable
Packaging
Box
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Illumination Color
Red, White
Luminous Flux
1400lm Red, 440lm White
Length
47.24" (1200.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)