WLS15CGR0360DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15CGR0360DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15CGR0360DSQP
Description
DUAL COLOR LIGHT STRIP 360MM
Detailed Description
Task Light Green, Red 14.17" (360.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15CGR0360DSQP Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Cascadable
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Illumination Color
Green, Red
Luminous Flux
210lm Green, 110lm Red
Length
14.17" (360.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)