WLB32ZC285PBQMC
DigiKey Part Number
2170-WLB32ZC285PBQMC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32ZC285PBQMC
Description
WORK LIGHT STRIP 285MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 11.22" (285.0mm) 90 ~ 264 VAC Tubular, Diffused
EDA/CAD Models
WLB32ZC285PBQMC Models
Category
Features
Cascadable, High/Low/Off Switching
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
750lm
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
90 ~ 264 VAC