WL50F-3WQ
DigiKey Part Number
2170-WL50F-3WQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WL50F-3WQ
Description
WL50-3 WORK LIGHT, PWM DIMMING;
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Features
Dimmable, On/Off Switch
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Polycarbonate (PC)
Series
Rated Life
50,000 Hours
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
White
Ingress Protection
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
300lm
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
1.95" (50.0mm) Dia
Approval Agency
CE, cULus
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC