SLPR25-1110P8
DigiKey Part Number
2170-SLPR25-1110P8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPR25-1110P8
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand Blanking
Category
Number of Beams
56
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 7.0m
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Protection
Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
25mm
Base Product Number
Protective Height
1110mm