SLLP40-280P88
DigiKey Part Number
2170-SLLP40-280P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP40-280P88
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 40MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 40mm Arm/Foot
Category
Protective Height
280mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Arm/Foot
Base Product Number
Detection Capability
40mm