SLLCP23-1540P55
DigiKey Part Number
2170-SLLCP23-1540P55-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP23-1540P55
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand Blanking
Category
Protective Height
1540mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
23mm