SGSXP3-400Q88
DigiKey Part Number
2170-SGSXP3-400Q88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGSXP3-400Q88
Description
LIGHT CURTAIN 400MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain
Category
Beam Pitch
400mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
6.0m ~ 60.0m
Series
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
800mm