QS30FF600Q_ViewB
QS30FF600Q
DigiKey Part Number
2170-QS30FF600Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS30FF600Q
Description
PHOTO SEN FIXED 600MM BIPOLAR
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 23.622" (600mm) NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
EDA/CAD Models
QS30FF600Q Models
Category
Response Time
2ms
Light Source
Red (680nm)
Ingress Protection
IP67, NEMA 6P
Sensing Method
Background Suppression
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Sensing Distance
23.622" (600mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
10V ~ 30V