QS30FF400Q_ViewB
QS30FF400Q
DigiKey Part Number
2170-QS30FF400Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS30FF400Q
Description
PHOTO SEN FIXED 400MM BIPOLAR
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 15.748" (400mm) NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
EDA/CAD Models
QS30FF400Q Models
Category
Response Time
2ms
Light Source
Red (680nm)
Ingress Protection
IP67, NEMA 6P
Sensing Method
Background Suppression
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Sensing Distance
15.748" (400mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
10V ~ 30V