Q4XTKLAF100-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q4XTKLAF100-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q4XTKLAF100-Q8
Description
LASER ADJ SENSOR, 100MM, QD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm) PNP Output
Category
Sensing Distance
0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Type
PNP
Series
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C