LTF12KC2LDQP
DigiKey Part Number
2170-LTF12KC2LDQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTF12KC2LDQP
Description
SENSOR OPTICAL 30-500CM ANALOG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm) Analog Output
Category
Sensing Distance
1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm)
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C