LEDUV395A70AP5-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDUV395A70AP5-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDUV395A70AP5-XQ
Description
VISION LIGHT: 70 MM AREA - IP68;
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Backlight Ultraviolet (UV)
Category
Color
Ultraviolet (UV)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Length
4.016" (102.00mm)
Series
Width
3.583" (91.00mm)
Packaging
Bulk
Height
1.110" (28.20mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)