BL60R340L14ASQ
DigiKey Part Number
2170-BL60R340L14ASQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BL60R340L14ASQ
Description
VISION LIGHT, 340MM, 12-30VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bar Green
Category
Color
Green
Length
13.400" (340.36mm)
Series
Width
2.400" (60.96mm)
Height
1.230" (31.24mm)
Length - Emitting Surface
10.000" (254.00mm)
Width - Emitting Surface
0.960" (24.38mm)