BL60B640L14ASQ
DigiKey Part Number
2170-BL60B640L14ASQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BL60B640L14ASQ
Description
VISION LIGHT, 640MM, 12-30VDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bar Blue
Category
Color
Blue
Length
25.200" (640.08mm)
Series
Width
2.400" (60.96mm)
Height
1.230" (31.24mm)
Length - Emitting Surface
20.400" (518.16mm)
Width - Emitting Surface
0.960" (24.38mm)