AT-K-C-26-8-S/7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
8 Conductor Modular Coil Cable Silver 7' (2.13m)
AT-K-C-26-8-S/7
DigiKey Part Number
A0783RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-C-26-8-S/7
Description
CABLE MOD COIL 8COND SLVR 7'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Assmann WSW Components
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Type
Coil
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Number of Conductors
8
Coil Diameter
0.591" (15mm)