ACOV-SUB-25NB22
ACOV-SUB-25NB22
DigiKey Part Number
AE11483-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25NB22
Description
CONN BACKSHELL 25POS 45DEG BLACK
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Black 45° Unshielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25NB22 Models
Category
Cable Exit
45°
Material
Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Accessory Type
Two Piece Backshell
Hardware
Assembly Hardware, Grommets
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Black
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos