ACOV-SUB-25MB41 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Assmann WSW Components
In Stock: 50
Datasheet
Parametric Equivalent
Assmann WSW Components
In Stock: 34
Datasheet
In Stock: 2
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 53
HARTING
In Stock: 15
HARTING
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CONEC
In Stock: 350
Amphenol CONEC
In Stock: 428
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
ACOV-SUB-25MB41
DigiKey Part Number
AE11560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25MB41
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25MB41 Models
Category
Cable Exit
180°
Primary Material
Metal
Material
Zinc
Plating
Nickel
Number of Positions
25
Hardware
Assembly Hardware, Grommets
Compatible Shell Size
B
Features
Mating Screws 4-40
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos