DA45C-J3WCH
DigiKey Part Number
454-1912-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA45C-J3WCH
Description
ACDC WALL ADPT 5V/9V/15V/20V 45W
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 15V, 20V 45 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
Power (Watts)
45 W
Manufacturer
ARTESYN / Advanced Energy
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Obsolete
Output Connector
USB C Power Delivery (PD)
Region Utilized
China
Input Connector
GB 1002
Form
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension
2.28" L x 1.58" W x 1.06" H (58.0mm x 40.2mm x 27.0mm)
Input Type
Fixed Blade
Approval Agency
CCC, CE, PSE
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Weight
0.188 lb (85.28 g)
Voltage - Output
5V, 9V, 15V, 20V
Base Product Number
Current - Output (Max)
3A, 3A, 3A, 2.25A