QS61XXB12
QS61XXB12
Q Series LED indicators
QS61XXB12
DigiKey Part Number
679-3363-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS61XXB12
Description
LED PNL IND BLU DIFF 7.20MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 30° 12V 20mA Solder Lug
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QS61XXB12 Models
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
7.20mm Dia