Q8R1CXXR220E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for Q8R1CXXR220E is not available
Q8R1CXXR220E
DigiKey Part Number
679-Q8R1CXXR220E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8R1CXXR220E
Description
LED PNL IND RED DIFF 5MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 220V 3mA Solder Lug
Category
Voltage
220V
Manufacturer
Current
3mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
5mm, T-1 3/4