Q8P3CXXR24E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 67
Datasheet
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 33
Datasheet
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Q8P3CXXR24E
Q8P3CXXR24E
Q Series LED indicators
Q8P3CXXR24E
DigiKey Part Number
679-2843-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8P3CXXR24E
Description
LED PNL IND RED DIFF 5MM LEADS
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bag
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V