Q8F5CXXHG24E
DigiKey Part Number
679-Q8F5CXXHG24E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F5CXXHG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Packaging
Tray
Lens Size
5.00mm Dia
Millicandela Rating
300mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V