Q8F3CXXY24E
DigiKey Part Number
679-2820-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F3CXXY24E
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bag
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
6mcd
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V