Q8F3BXXR12E
DigiKey Part Number
679-2983-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F3BXXR12E
Description
LED PNL IND RED DIFF 5MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
12mcd
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
12V