Q8F3BXXHG110E is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 27
Datasheet
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 110V 6mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Q8F3BXXHG110E
DigiKey Part Number
679-2959-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F3BXXHG110E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM LEADS
Detailed Description
Category
Current
6mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
300mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
AC
Base Product Number
Voltage
110V