Q8F3BXXB24E
DigiKey Part Number
679-2974-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F3BXXB24E
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bag
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
200mcd
Lamp Color
Blue
Viewing Angle
100°
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V