Q8F1CXXY110E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 110V 6mA Solder Lug
Q8F1CXXY110E
DigiKey Part Number
679-1572-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F1CXXY110E
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
Detailed Description
Category
Current
6mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
6mcd
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Termination Style
Solder Lug
Ratings
AC
Base Product Number
Voltage
110V