Q8F1CXXG24E
DigiKey Part Number
679-1566-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F1CXXG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
8mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Solder Lug
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V