Q8F1BXXHG24E
DigiKey Part Number
679-3703-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F1BXXHG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 9.40MM
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Packaging
Tray
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)
Lens Size
9.40mm Dia
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
300mcd
Lens Color
Green
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)