Q6P3CXXG24E
DigiKey Part Number
679-2714-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6P3CXXG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bag
Lens Size
3mm, T-1
Millicandela Rating
40mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V