Q6P1CXXY24E
Q6P1CXXY24E
Q6P1CXXY24E
DigiKey Part Number
679-1462-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6P1CXXY24E
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF 3MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
3mm, T-1
Millicandela Rating
30mcd
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Termination Style
Solder Lug
Voltage
24V