Image for Q6P1BXXG28E is not available
Q6P1BXXG28E
DigiKey Part Number
679-Q6P1BXXG28E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6P1BXXG28E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 28V 20mA Solder Lug
Category
Voltage
28V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
3mm, T-1