Q6P1BXXG24E
DigiKey Part Number
679-1431-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6P1BXXG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
3mm, T-1
Millicandela Rating
40mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Solder Lug
Voltage
24V