Q6P1BXXB24E
Q6P1BXXB24E
Q6P1BXXB24E
DigiKey Part Number
679-1433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6P1BXXB24E
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 3MM SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 100° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
3mm, T-1
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
1200mcd
Lamp Color
Blue
Viewing Angle
100°
Lens Color
Blue
Termination Style
Solder Lug
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V