Q6F3CXXB12E
Q6F3CXXB12E
Q6F3CXXB12E
DigiKey Part Number
679-2680-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6F3CXXB12E
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 3MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 100° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
EDA/CAD Models
Q6F3CXXB12E Models
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bag
Lens Size
3mm, T-1
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
12V