Q6F3BYYRG24E
DigiKey Part Number
679-2721-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6F3BYYRG24E
Description
LED PNL IND GRN/RED DIFF 3MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red Diffused 100° 24V Green, 24V Red 20mA Green, 20mA Red Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Green, 20mA Red
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bag
Lens Size
3mm, T-1
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
8mcd Green, 10mcd Red
Lamp Color
Green, Red
Viewing Angle
100°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
24V Green, 24V Red