Q22F5ARXXSR24AE
DigiKey Part Number
679-3766-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22F5ARXXSR24AE
Description
LED PNL IND RED DIFF 18MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 24V 40mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Current
40mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Lens Size
18.00mm Dia
Lamp Color
Red
Millicandela Rating
8000mcd
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)