Q22F5ARXXSR220E
DigiKey Part Number
679-3769-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22F5ARXXSR220E
Description
LED PNL IND RED DIFF 18MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 220V 3mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
220V
Current
3mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Lens Size
18.00mm Dia
Lamp Color
Red
Millicandela Rating
8000mcd
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)